Lázně

Lázně

Úvod

Když se řekne slovo "lázně", určitě si každý vybaví odpočinek, lehátka, bazén, relax a mnoho dalšího. Ale víte, co se schovává v té zázračné budově, ze které lidé přicházejí odpočatí?

Lázeňské procedury

Každé lázně jsou zaměřené na nějaké určité problémy např.: pohybové ústrojí, kloubové problémy nebo problémy se srdcem - kardio. Toto jsou ty nejčastější problémy. Každopádně lázně jsou zaměřeny nejen na rehabilitaci, ale i na kulturu a relax. Pojďme se podívat, na jaké procedury se lázeňští hosté mohou těšit.

Cvičení

Cvičení je jedna z nejdůležitějších procedur. Cvičení může některé odpuzovat, ale nezapomínejme, že cvičení pomáhá pohybovému ústrojí, pomáhá lépe dýchat a celkově pomáhá celému tělu. Je mnoho druhů cvičení. Žádné cvičení není zbytečné. Cvičení může být na balóně, podložce, atd.

Balneo

Balneo - neboli uhličitá koupel je odměna dne. Procedura spočívá v tom, že si host lehne do vany s teplou uhličitou vodou s teplotou vody cca 30 - 40 °C (příjemná teplota pro tělo). Voda se ředí buď teplou vodou z řádu s uhličitou minerálkou nebo se ohřeje jen minerálka v případě Poděbrad - poděbradka. Po 10 - 15 minutách si jde "mokrý" host lehnout na lehátko, kde ho personál přikryje a zde odpočívá cca 10 - 15 minut.

Co můžeme během procedury pozorovat? Kromě relaxu a odpočinku během procedury, nezapomeňte se podívat na svou pokožku, jakmile vstanete z vany. Co uvidíte? Vaše pokožka bude značně červenější. Proč? Uhličitá koupel v Poděbradce (nebo jiném minerálním pramenu) způsobí okrvení a lepší cirkulaci krve. Uhličitá koupel nejvíce pomáhá kardiakům.

V balneu se také mohou vyskytovat vodní masážní výřivky, které jsou oblíbeny nejen lázeňskými hosty.

Procházky

Můžete si říci, že procházky nejsou procedura, ale prakticky si tuto proceduru můžeme všichni sami zajistit v běžném životě. Protože člověk přirozeně, aby se dostal z bodu A do bodu B potřebuje chůzi, tak nevědomky spaluje své vnitřní tuky, které jsou horší než povrchní tuky. Nejen, že se spalují vnitřní tuky, ale také funguje dobře peristaltika a střeva. Je jedno, o jaký typ chůze jde. Jste-li sportovec, bude pro Vás příjemnější si zaběhat. Jste-li senior, dáte jistě přednost projití se po kolonádě. Děti určitě neodmítnou hřiště. Vše, co zde bylo vyjmenováno, zahrnuje typ chůze.

Jak si zpříjemnit procházku? Vydejte se po kolonádě zahalené alejemi různorodých stromů nebo procházkou prosluněným parkem, či se můžete zajít osvěžit fontánou a dýchat tak čerstvý vzduch bohatý na vodní molekuly pomáhající našemu tělu.

Můžete také navštívit sluneční hodiny, které jsou na hlavní kolonádě naproti lázeňskému domu Libenský.

O kousek dále mezi stromy, stojí malý trpaslík se svou muchomůrkou, do které udeří kladivem každou celou hodinu.

Je na co se těšit!

Procedur je rozmanité množství a opravdu je si z čeho vybírat! Procedury mají za úkol dostat hosta do kondice, pomoci mu s lepším dýcháním a celkově pomoci tělu i psychice nejen vanou, ale i relaxem.

Máte-li zájem, neváhejte kontaktovat své pojišťovny či peněženky! Nelitujte korun! Udělejte to nejlepší pro Vaše duševní ale i tělesné zdraví.

Sluneční hodiny
Slunení hodiny na kolonádě

Poděbradský trpaslík
Trpaslík na kolonádě